Aktuálně aneb co je nového!

Zde naleznete seznam nejbližších plánovaných akcí určených pro stávající členy církve i širokou veřejnost. Také zde můžete vidět fotky z některých našich absolvovaných akcí.

Srdečně zveme všechny členy a příznivce Náboženské obce Modřany a Klubu Řemdih na nedělní (17.12.2017) adventní posezení od 14:00. Budeme se společně sdílet v modlitbách, meditaci, zazpíváme ukulele koledy a nedbude chybět ani dobré víno a domácí perníčky. Jste srdečně zváni. 🤭❤️☺️😇🎁

P.S. takhle vypadá Anička, když hraje na ukulele :-D


Srdečně zveme na meditační úterky v listopadu a prosinci 2017. Vždy první a druhé úterý v měsíci! 

Těšíme se na vás :-) 

Pokud Vám nejde obrázek zvětšit klikněte sem: https://www.ccshpraha.cz/aktuality/meditacni-uterky-v-modranech.html

Srdečně zveme na Před-dušičkový workshop 29.10.2017 od 15:30

Pro více informací zkuste navštívit naši facebookovou stránku: https://www.facebook.com/t.o.remdih/

Srdečně zveme na výlet do husitského města Tábor 

v sobotu 16.9.2017


V sobotu 1.7. Vás srdečně zveme na výlet do Kutné Hory. Navštívíme zdejší krásné historické památky a také jsme pozváni od zdejších husitů na návštěvu. Vyrážíme v 9:00 z Obchodního náměstí v Praze Modřanech (autobusová zastávka). Více info na telefonu naší jáhenky Anny Kamarýtové: 732 655 068

Přednáška: "Skryté aspekty Třetí říše" 20.4.2017 od 17:30 v Husově knihovně v Modřanech

Srdečně Vás zveme na historickou přednášku se snahou o nový úhel pohledu na rozmach zla v období vlády Třetí říše. Tyto události minulého století stále vyvolávají silné emoce a nemělo by se na ně zapomínat. Neopakovat fatální chyby minulosti, kdy zlo plodí jen další zlo a likviduje všechny i ty, kteří mu slouží. Jedním z důležitých aspektů celé přednášky bude ukázat kontrast mezi těmi, kteří zlu podlehli, a těmi, kteří dokázali zlu vzdorovat skutky dobra.

"Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali." (Edmund Burke)

"Mír mezi národy je závislý na míru v lidech samých." (Josef Čapek)

POZOR POZOR ZMĚNA!!!

Ke společnému setkání, při kterém si připomeneme jeden z nejvýznamnějších okamžiků Ježíšova života a poslání - Poslední večeři s apoštoly - se sejdeme v naší modlitebně již

ve středu 12. dubna 2017 od 17:00.


Připomínka Ježíšovy Poslední večeře

13. dubna, Zelený čtvrtek, 17:00 hodin: bohoslužba slova kolem stolu k připomínce poslední večeře Ježíše s učedníky; bude pro Vás připravena tradiční hostina agapé s vínem, nekvašeným chlebem a dalším tradičním jídlem. Následovat bude výtvarný velikonoční workshop. Zveme všechny, vhodné i pro rodiny s dětmi.

Popeleční středa-pobožnost křížové cesty

Přátelé, dne 1.3.2017 od 18:00 jste všichni srdečně zváni na Popelec do naší zpřátelené NO Holešovice (ul. Farského 3). Započneme tak společně 40 dní duchovní přípravy na Velikonoce. Těšíme se na Vás! 😇🙃

Tradiční adventní tvoření

22.12.2016

od 15:00 na faře

Společné tvoření vánočních ozdob jako již tradičně. Tentokrát jsme ale vyráběly ozdoby na stromeček z polystyrénu, třpytek, stužek a dalších materiálů. Ve světě, kde si může člověk koupit vše "bez práce", bylo příjemné si něco vyrobit vlastníma rukama. 

S českými panovníky na hradě Křivoklát

V sobotu 22. října jsme vyrazili na výlet na hrad Křivoklát. Jáhenka Anna Kamarýtová se zhostila veškeré organizace. Již v autobuse jsme si společně povídali o historii hradu a neblahých chvílích císaře Karla IV., které zde jako dítě prožil. Na samotném hradě jsme si pak vše se zájmem prošli, prohlídli si tamější vězení, kde byl vězněn např. alchymista Edward Kelly či biskup Jednoty bratrské Jan Augusta. V žilách nás tak mrazilo nejen z poklesu podzimních teplot, ale i z hrozných vězeňských a mučících technik, díky kterým zdejší vězení tak neblaze proslulo. Nechyběla ani návštěva stálých expozic: Cesta legionáře, Kde domov můj, či výstava Bible Václava IV. 

Jedna památeční foteška z našeho setkání Společenstva Beránka :-)

Promítání nezkrácené verze Pána prstenů a grilování po "hobitsku"

Sobota 1. října 2016 od 11:00

Vstup dobrovolný!

Pro všechny skalní fanoučky Pána prstenů jsme přichystali již několikáté setkání, tentokrát poprvé v NO Modřany. Od 11:00 budeme promítat nezkrácenou verzi prvního důlu celé trilogie Pán prstenů - Společenstvo prstenu. Po 15:00 začnem grilovat, zpívat a bavit se, tak jak by to J.R.R Tolkien viděl rád! Více informací naleznete na odkazu zde:

Výlet na hrad Křivoklát

Sobota 22. října 2016 od 9:00 do 17:00 

Cena 200Kč

Společně s naším turistickým oddílem "Řemdich aneb putování s husity" se tentokrát vypravíme na jeden z nejvýznamnějších hradů českých vládnoucích rodů - hrad Křivoklát. Proměny hradu od jeho založení ve 12. století byly vskutku dramatické. Jak moc? Pojeďte to s námi zjistit!